Alzheimer

Alzheimer

Alzheimer

Küba Halk Sağlığı Bakanlığı, nörolojik rahatsızlıklar alanındaki 30 yılı aşkın tecrübesine dayanarak Alzheimer hastaları için özgün Nörolojik Restorasyon Programını uygulamaktadır. Bu programda Alzheimer rahatsızlığı bulunan kişi bir refakatçisi eşliğinde Uluslararası Nörolojik Restorasyon Merkezi’nde (CIREN) yoğun ve kişiye özel bir nörolojik restorasyon sürecine alınır.

Merkezdeki ilk haftada hasta, nörolojik fonksiyonların bozuklukları, var olan hasarların şiddeti ve alanları ve genel duruma dair klinik testlerden geçirilir. Bu aşamada, uygulanacak nörolojik restorasyon programında elde edilebilecek faydalara dair bir ön çalışma gerçekleştirilir. Sonrasında hasta, yaklaşık bir ay sürecek olan ve özel tıbbi bakım, yoğunlaştırılmış nöro-rehabilitasyon, konuşma terapisi, defektoloji ve biyofiziksel stimülasyon tekniklerini de içeren nörolojik restorasyon programı tedavisini alır.

Küba’nın Alzheimer hastalığı için özgün tedavi programı hakkında detaylı bilgi ve başvuru için Bizim Ada MED’e ulaşabilirsiniz.