Hakkımızda

Bizim Ada MED, adını uzmanlık alanı olan Küba’dan alan ve José Martí Küba Dostluk Derneği ile yıllara dayalı işbirliği sayesinde Küba’nın tüm kurumlarıyla karşılıklı güvene dayalı ilişkiler tesis etmiş olan Bizim Ada Seyahat Acentesi’ne bağlı olarak faaliyet yürütmektedir.

Bizim Ada MED, Küba Halk Sağlığı Bakanlığı’yla yaptığı anlaşma çerçevesinde Küba’nın sahip olduğu özgün tedavi olanaklarını Türkiye kamuoyuyla buluşturmaktadır.

Bizim Ada MED, Küba’da tedavi görmek isteyen hastaların bilgi ve raporlarını Küba’da ilgili sağlık kurumuna iletir, sağlık kurumunun deneyimli uzmanları tarafından önerilen alternatif tedavi olanakları hakkında bilgi alır ve hastayla bu bilgileri paylaşır. Hastanın Küba’ya gitmeye karar vermesi halinde ülkeye yapılacak seyahatle ilgili olarak vize, uçuş, konaklama, tercüme gibi ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri organize eder.

Bizim Ada MED’in bir diğer amacı iki ülke arasında sağlık alanındaki bilimsel ve akademik ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmaktır. Bu doğrultuda Küba’da sağlık alanında gerçekleştirilen uluslararası kongre ve toplantılar hakkında Türkiye’deki sağlık camiasını bilgilendirmekte, bu kongre ve toplantılara toplu veya bireysel katılım konusunda gereken organizasyonel desteği sağlamaktadır.